GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna + kryddset 6285484
*
nr 628 5484
Kanna + kryddset
2 delar, Keramik, Danmark
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2010
kl 17:22:25
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa kanna keramik kryddset norden skandinavien skandinavisk
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:21
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:37
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:56
*
Kanna + kryddset
nr 628 5484
Kanna + kryddset
2 delar, Keramik, Danmark
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2010 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa kanna keramik kryddset norden skandinavien skandinavisk
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:21 -
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:37 -
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:56